משאבות מינון

ברלין טכנולוגיות מייבאת מגוון של משאבות מינון תעשיתיות

משאבת מינון (metering pump) מניעה כמות מדויקת של נוזל בפרק זמן קצוב, ובכך מספקת קצב זרימה מדויק. הספקת נוזלים בקצבי זרימה מדויקים ומתכווננים נקרא לעתים מינון. המושג "משאבת מינון" מבוסס יותר על היישום מאשר על הסוג הספציפי של המשאבה בה משתמשים. הסוגים הנפוצים יותר משאבה פריסטלטית ומשאבת דיאפרגמה.

למרות שמשאבות מינון יכולות לשאוב מים, הן משמשות במקרים רבים לשאיבת כימיקלים, תמיסות או נוזלים אחרים, כאשר חומרי המבנה של משאבת מינון מתאימים עפ"ר לשימוש עם כימיקלים. משאבות מינון רבות בנויות כך שיוכלו לדחוף ללחץ יציאה גבוה. הן בנויות עפ"ר למינון בקצבי זרימה קבועים למעשה (בחישוב ממוצע לאורך זמן) ובתחום רחב של לחצי יציאה.

היצרנים, בכל אחד מדגמי משאבות המינון שלהם, נוקבים בדירוג לחץ יציאה מקסימלי, שכנגדו מובטח שכל דגם יהיה מסוגל לשאוב. על המהנדס, המתכנן או המשתמש לוודא התאמה של הלחץ, הטמפרטורה, וחומרי המבנה למשאבה הנבחרת, מתאימים ליישום המיועד, ולסוג הנוזל שיש לשאוב. לרוב למשאבות מינון יש ראש משאבה ומנוע. הנוזל הנשאב עובר דרך ראש המשאבה, נכנס דרך קו כניסה ויוצא דרך קו יציאה. המנוע הנו עפ"ר מנוע חשמלי המניע את ראש המשאבה.

"חברת ברלין טכנולוגיות מייבאת, מפיצה ומשווקת משאבות מינון וחלקי חילוף, הכוללים גם חלקי חילוף למשאבות מינון. אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר לביצוע הזמנות או קבלת פרטים נוספים.

להמשך קריאה

יצרנים

SEKO היא יצרנית בעלת שם עולמי של משאבות מינון ומערכות מדידה עם ניסיון של מעל ל-40 שנה.
מוצרים של SEKO מותאמים לשימוש בתעשיות רבות – החל ממערכות היגיינה וניקיון, טיפול במים לצריכת אדם וחקלאות, שימוש במערכות קירור, טיפול בבריכות שחייה, תעשיות כימיה, מזון ופארמה. הפתרונות של SEKO מתאימים למגוון רב של יישומים הודות להתמחות שלה בתכנון וייצור של סלילוניות (סולנואידים) ומשאבות מינון, ביחד עם מערכות מדידה וניתוח מתקדמות.
ל-SEKO יש שפע של ניסיון בתעשייה העולמית והיא בעלת מעבדות תכנון, עיצוב וייצור באיטליה, רומניה וסין.
חברת ברלין טכנולוגיות משווקת בישראל משאבות ובינהן את משאבות מינון ומערכות מדידה של חברת SEKO, נשמח לסייע לכם באיתור והתאמתם לצרכי הייצור שלכם. למידע נוסף צרו איתנו קשר.

 

משאבה חלזונית מהדור החדש מבית אלוויילר Allweiler – המשווקת על ידי ברלין טכנולוגיות.

תחזוקת המשאבה יותר קלה ויותר קצרה!

פירוק בחמישה שלבים פשוטים:

  • הסרת פלנג' מרווח קדמי.
  • הטיית הסטטור והוצאתו.
  • הסרת מכסה הבדיקה בגוף מרכזי.
  • שחרור ברגי דפינת רוטור למוט מקשר וחליצת הרוטור.
  • שחרור ברגי דפינה בין מוט מניע לציר מניע והוצאת מוט מניע עם האטם המכני.

 

התוצאה: הפחתה של עד כ-85% בזמן התחזוקה!

משאבה חלזונית, OptiFix מבית ,Allweiler מתוכננת במיוחד על מנת לאפשר פרוק והרכבה מהירה וקלה הרבה יותר ממשאבות סטנדרטיות מסוג זה. יתרון זה מאפשר זמן עצירת מתקן קצר, צמצום עלויות תחזוקה וזמן עבודת צוות אחזקה.

עבודת המשאבה האיכותית Allweiler צריכה להימשך לנצח, וזאת בניגוד לזמני התחזוקה ואחזקה הנדרשים עבורה.

סטטור ורוטור הם החלקים שמוחלפים בתדירות הגבוהה ביותר במשאבה החלזונית. המשאבה OptiFix תוכננה במיוחד לפירוק מהיר מאוד של הסטטור והרוטור מבלי לפרק את המשאבה מהצנרת.
התוצאה היא משאבה הניתנת לפירוק והרכבה מחדש בתוך דקות.
חיישן הגנת טמפ' לסטטור שופר ומורכב בצורה שלא מאפשרת פגיעה ע"י הרוטור.
כך החיישן מאפשר זיהוי מצבים בהם המשאבה פועלת ללא נוזל ומונע נזק מיותר למשאבה.
בנוסף, על ידי הרכבת סטטור ALLDUR®, ניתן להאריך את חיי המשאבה עד כ – 500% , דבר שיצמצם את עלויות התחזוקה והעלויות הכלליות של המשאבה באופן דרסטי.

מעוצבת כדי שהעניינים יזרמו חלק:

משאבת חילזון OptiFix מבית Allweiler, מביאה לשולחן הרבה יותר מאשר רק פירוק קל.

  • אין התפשרות על איכות הרוטור והסטטור.
  • הביצועים ונפח שופרו לעומת דגמים קודמים.
  • המשאבה קומפקטית, אינה תופסת הרבה מקום וניתנת להתקנה קלה במקומות רבים.

חברת משאבות זנית – ZENITH PUMPS כמו חברות נוספות בקבוצת CIRCOR מיוצגת בלעדית בישראל על ידי חברת ברלין טכנולוגיות.

חברת המשאבות זנית ZENITH PUMPS מספקת מערכות מדויקות לטיפול בנוזלים, ללא פעימות להבטחת ביצועים אמינים עבור תעשיות תהליכיות.

משאבות מינון בעלות גלגלי שיניים של ZENITH PUMPS משרתות מגוון תעשיות, כגון דלק, גז ותחנות כוח, יישומים לתהליכי תמיכה באמצעות מערכות אמינות ללא פעימות לטיפול בנוזלים.

החל משנת 1920, חברת ZENITH PUMPS מציעה למהנדסים פתרונות לדרישות של זרימה מדויקת ללא פעימות עם NPSH נמוך. משאבות ספיקה קבועה אלה משתמשות במערכת גלגלי שיניים שלובים המסתובבים בתוך בית. כשגלגלי השיניים מסתובבים, נוצר חלל היונק את החומר אל המשאבה. מרווחי הפעולה ההדוקים בין גלגלי השיניים והאפשרויות לבחירת חומרים שונים עבור הבית מאפשרים יתרונות משמעותיים כשמשתמשים במשאבה עבור סיבים, פולימרים, דבקים, צבעים, מוצרי מזון ומוצרים אחרים.

מפעל הייצור של משאבות זנית מאושר לניהול איכות ISO 9001:2000. המשאבות של ZENITH מהוות חלק מחברת הטיפול בנוזלים CIRCOR (בורסת ניו יורק: CIR) שהיא מובילה כלל עולמית בהספקת פתרונות לטיפול בנוזלים ליישומים חיוניים עבור שווקים שונים, כולל ציים מסחריים, ביטחון, תעשייה, סיכה, דלק וגז וכן תחנות כוח.

דף החברה באתר CIRCOR

לחץ כאן למעבר לסוגי משאבות נוספות

 

חברת פומפה קוצי, או בתרגום לעברית משאבות קוצ'י (POMPE CUCCHI) האיטלקית נמצאת בתחומי השאיבה, משאבות מינון (dosage) והעברה של נוזלים כבר למעלה מ-40 שנה.

המחקר המתמשך של החברה אחרי חומרים ותהליכים חדשים מאפשר ל-POMPE CUCCHI להמשיך ולהתפתח מבחינה טכנולוגית ולהציע משאבות איכות תעשייתיות מתקדמות בתחומן. כך לדוגמא, תהליכים חדשים מאפשרים לחברה לייצר סדרת משאבות עם דרגת קושי של עד 4000 Vickers, מה שמאפשר לפתח יישומים חדשים שעד לפני זמן לא רב נחשבו בלתי אפשריים.

מלבד הייצור של gear pumps ו-metering pumps, החברה משמשת נציגה של יצרניות המשאבות ITT Jabsco, GRACO, ו-Grun-Pumpen.

את המשאבות של POMPE CUCCHI אפשר למצוא במגוון תעשיות, כגון תרמוהידראוליקה, ציפויים, כימיה, מזון, נייר, מכשור תעשייתי, מקררים, פרמצבטיקה, חקלאות, קוסמטיקה ותחומים רבים נוספים. את אחת המשאבות של החברה אפשר אפילו למצוא במנוע שמונת הצילינדרים של אחד הדגמים החדשים של אלפא רומאו. לך הלקוח, שמחפש אחר משאבת מינון דיאפגרמה חשמלית, משאבת מינון דיאפרגמה חשמלית מרובת ראשים, או משאבת גלגלי שיניים, POMPE CUCCHI היא הפתרון המושלם.

לחץ כאן למעבר לסוגי משאבות נוספות

 

משאבות SERA מיוצרות על ידי חברת SERA (סרה) הגרמנית אשר מאז הקמתה בשנת 1945, הייתה שם נרדף לאיכות, מומחיות, חדשנות, אמינות וגמישות.

כאחת היצרניות הגרמניות המובילות ברחבי העולם של טכנולוגיות מינון, משאבות ומדחסים, מספקת SERA פתרונות מותאמים אישית, יעילים ומיטביים לכל היישומים הכרוכים במינון, הזנה ודחיסת נוזלים וגזים מדויקים ומבוקרים. בין היתר, החברה מייצרת ומשווקת סל רחב של משאבות ומדחסים (קומפרסורים) איכותיים וחדשניים, מערכות מינון ומשאבות נוזלים, טכנולוגיות מדידה ובקרה, משאבת/מדחס דיאפרגמה ואביזרים וחלקי חילוף.

SERA יודעת להתאים כל מוצר באופן מדויק לדרישות הספציפיות של הלקוח – ובכך לאפשר לכל עסק להגיע לתוצאות אופטימליות עבורו.

ברלין טכנולוגיות משווקת את מוצרי חברת SERA בישראל. בכל שאלה או צורך, נשמח לשוחח ולסייע לכם.

לסוגי משאבות נוספות – לחץ כאן

 

דילוג לתוכן