משאבה בורגית

ברלין טכנולוגיות מייבאת מגוון של משאבות בורג תעשיתיות

משאבה בורגית (screw pump) הנה משאבה מסוג דחיקה חיובית המשתמשת בבורג אחד או יותר כדי להניע נוזלים לאורך ציר הבורג. פיתוח משאבה בורגית הובילה לשלוש סוגים בורג אחד ( משאבה חלזונית PC PUMP ), משאבת 2 ברגים , משאבת 3 ברגים. במשאבות 2 ו- 3 ברגים החלל בין הברגים מתמלא בנוזל המועבר מצד היניקה לצד הסניקה בעזרת תנועת ומבנה הברגים.

משאבות בורגיות 3 ברגים ( three screw , three spindle ) משמשות להעברת נוזלים עם תכונות של סיכה שנדרשת לסיכת הברגים. מתאימות למגוון יישומים : הזרקת דלק, מבערי שמן, הגבר (boosting), הידראוליקה, דלקים, סיכה, סחרור, הזנה ועוד.

יתרונות משאבה בורגית בהשוואה לגג"ש ולצנטריפוגלי

הנוזל נע בכיוון צירי עם מינימום מערבולות (turbulence), ומבטל את תופעת ההקצפה.
בעלות יכולת שאיבת נוזלים צמיגים. שינויים קטנים בספיקה כנגד לחץ סניקה משתנה. המשאבה שקטה בהשוואה למשאבות דחיקה חיובית מסוגים אחרים.

חלקי חילוף למשאבה

חברת ברלין טכנולוגיות מייבאת ומפיצה גם חלקי חילוף למשאבות ובכללם חלקי חילוף למשאבות בורג.  אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר לקבלת מידע נוסף על חלקי החילוף אותם ניתן להשיג רק אצלינו.

 

 

להמשך קריאה

יצרנים

משאבה חלזונית מהדור החדש מבית אלוויילר Allweiler – המשווקת על ידי ברלין טכנולוגיות.

תחזוקת המשאבה יותר קלה ויותר קצרה!

פירוק בחמישה שלבים פשוטים:

 • הסרת פלנג' מרווח קדמי.
 • הטיית הסטטור והוצאתו.
 • הסרת מכסה הבדיקה בגוף מרכזי.
 • שחרור ברגי דפינת רוטור למוט מקשר וחליצת הרוטור.
 • שחרור ברגי דפינה בין מוט מניע לציר מניע והוצאת מוט מניע עם האטם המכני.

 

התוצאה: הפחתה של עד כ-85% בזמן התחזוקה!

משאבה חלזונית, OptiFix מבית ,Allweiler מתוכננת במיוחד על מנת לאפשר פרוק והרכבה מהירה וקלה הרבה יותר ממשאבות סטנדרטיות מסוג זה. יתרון זה מאפשר זמן עצירת מתקן קצר, צמצום עלויות תחזוקה וזמן עבודת צוות אחזקה.

עבודת המשאבה האיכותית Allweiler צריכה להימשך לנצח, וזאת בניגוד לזמני התחזוקה ואחזקה הנדרשים עבורה.

סטטור ורוטור הם החלקים שמוחלפים בתדירות הגבוהה ביותר במשאבה החלזונית. המשאבה OptiFix תוכננה במיוחד לפירוק מהיר מאוד של הסטטור והרוטור מבלי לפרק את המשאבה מהצנרת.
התוצאה היא משאבה הניתנת לפירוק והרכבה מחדש בתוך דקות.
חיישן הגנת טמפ' לסטטור שופר ומורכב בצורה שלא מאפשרת פגיעה ע"י הרוטור.
כך החיישן מאפשר זיהוי מצבים בהם המשאבה פועלת ללא נוזל ומונע נזק מיותר למשאבה.
בנוסף, על ידי הרכבת סטטור ALLDUR®, ניתן להאריך את חיי המשאבה עד כ – 500% , דבר שיצמצם את עלויות התחזוקה והעלויות הכלליות של המשאבה באופן דרסטי.

מעוצבת כדי שהעניינים יזרמו חלק:

משאבת חילזון OptiFix מבית Allweiler, מביאה לשולחן הרבה יותר מאשר רק פירוק קל.

 • אין התפשרות על איכות הרוטור והסטטור.
 • הביצועים ונפח שופרו לעומת דגמים קודמים.
 • המשאבה קומפקטית, אינה תופסת הרבה מקום וניתנת להתקנה קלה במקומות רבים.

חברת נטש Netzsch מספקת משאבות בורגיות, משאבות לובים, קוצצים מטחנות Macerators ומשאבות לריקון חביות.
משאבות Netzsch מתאימות למגוון רחב של שימושים ותעשיות כגון: מזון, פארמה, כימיה, שפכים ועוד.

ברלין טכנולוגיות מייבאת ומשווקת בארץ את מוצרי חברת Netzsch, נשמח לעזור לכם בכל שאלה.

עם ניסיון של 150 שנה, חברת אולוויילר Allweiler היצרן הגדול בקבוצת CIRCOR. אחת מיצרניות המשאבות התעשייתיות הוותיקות ביותר בגרמניה. המשאבות של Allweiler בעלות תכנון חדשני באיכות גבוהה ביותר, ונעשה בהן שימוש במגוון רחב של ענפי תעשייה: מזוט, גז ודלקים, מזון ותרופות, וכן בתהליכים של כימיה, בניין, טיפול במים ושפכים, אנרגיה, נוזלים חמים, ספנות, מכונות עיבוד שבבי ותעשיית הנייר.
Allweiler משקיעה רבות בפיתוחים ושיפורים בייצור ועברה לאחרונה לעבוד עם מנועים בעלי נצילות גבוהה יותר בתקן IE3. החדשנות הטכנולוגית ממקמת את Allweiler בחזית הטכנולוגיה ומבטיחה משאבות איכותיות ואמינות לטווח ארוך.
אחד היתרונות העיקריים של Allweiler על פני יצרני משאבות אחרים הוא היכולת לתת פתרון מלא ללקוח במגוון רחב של יישומים עם משאבות תעשייתיות בעלות בורג אחד / חילזון, שני ברגים ושלושה ברגים, משאבות צנטריפוגליות, משאבות פריסטלטיות ומשאבות פרופלור.
בברלין טכנולוגיות בית מלאכה אינטגרלי ומקצועי לשיפוץ משאבות Allweiler עם חלקי חילוף מקוריים. התיקון המקצועי של המשאבות מבטיח עבודה תקינה ואמינה לאורך זמן כמצופה ממשאבות.

עדכונים שוטפים מאלוויילר:
אלוויילר מציגה את יחידת הבקרה החכמה ALLMIND לשיפור מעקב טיפולים והתראת תקלות שמשפר את היעילות והבטיחות של המשאבות מתוצרת החברה. היחידה החדשה מאפשרת בקרה על מספר משאבות וקבלת מידע והתראות כגון: שינויים בפרמרטים המתוכננים שלהן או מועדי ביצוע טיפולים ומביאה לשיפור משמעותי בהוצאות הטיפול השוטף, מניעת תקלת שבר ובצריכת האנרגיה שלהן.

 

 

 

 

 

 

 

משאבות אלוויילר עומדות בתקן העולמי:
חשוב לדעת כי החל מחודש ינואר 2020 משתנות תקנות הדלק (ISO) של ארגון International Maritime Organization (או בקיצור IMO), האוכף את החוקים והתקנות בתחומי הים. מעתה התקנה של IMO תקבע מינימום של 0.5% גופרית בדלק, במקום 3.5% שהיה נהוג עד כה. בתגובה, מודיעה חברת אלווילר כי המשאבות שלהם יעמדו בתקנות החדשות.

למידע נוסף על התקנות החדשות של ארגון IMO – לחץ כאן
למידע כיצד המשאבות של אלוויילר עומדות בתקן NEW IMO- לחץ כאן

למעבר לסוגי משאבות נוספות – לחץ כאן 

ברלין טכנולוגיות מייבאת ומשווקת את מוצרי אלוויילר, לייעוץ והזמנה, צור קשר.

משאבות יונג Jung Process Systems הוקמה ב 1970 בגרמניה, וידועה ומעורכת בגלל משאבות הדגל שלה בשם HYGHSPIN. משאבה דו-בורגית איכותית ביותר שנותנת פתרון לתעשיות הנקיות כגון, מזון ומשקאות, פארמה, וקוסמטיקה.

למשאבה מספר יתרונות בולטים:

 • תהליך ניקוי פשוט ויסודי של אטם המכני ב- CIP בשל מיקומו של האטם המכני ממש מתחת לפתח הסניקה / יניקה, מיקום זה מאפשר לאטם להיות במרכז הזרימה החזקה של נוזל הניקוי.
 • אפשרות לשימוש במשאבה גם להעברה עדינה של הנוזל (מהירות נמוכה) וגם להעברת נוזל CIP (מהירות גבוה) ובכך לחסוך משאבה נוספת ל- CIP
  העברת המוצקים בתוך נוזל בצורה עדינה, מינימום פגיעה בנוזל / מוצקים.
 • העברה עדינה יותר של הנוזל בצורה קווית עם כיוון זרימת הנוזל ולא בחלל מגולגל כמו במשאבות לובים או חילזון.
 • יכולת עבודה ללא נוזל (יבשה) מבלי לפגוע במשאבה.
 • אפשרות עבורה ל- 2 כיווני הסיבוב במסגרת המגבלות.
 • קטנה בממדים מיצרנים אחרים ומסוגי משאבות אחרות.
 • אפשרות לבחור / התאמה של מגוון סוגי פתחים וקטרים שונים למשאבה ספציפית על פי דרישה.
 • קלה לפרוק ותחזוקה.
 • בעלת כל האישורים לתעשייה נקיה / מזון. משאבות היצרן מאושרות מזון על פי תקנים EHEDG ו- A3.

ברלין טכנולוגיות מייבאת ומשווקת בישראל משאבה דו-בורגית לתעשיות הנקיות של חברת Jung Process Systems, נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה.

לחץ כאן למעבר לסוגי משאבות נוספות

חברת IMO PUMPS מייצרת משאבות סובבות בעלות ספיקה קבועה במבנה תלת-בורגי ומשאבות גלגלי שיניים.
כמו חברות נוספות בקבוצת CIRCOR, גם חברת IMO Pumps, מיוצגת באופן בלעדי בישראל על ידי חברת ברלין טכנולוגיות.
IMO PUMPS היא מובילה עולמית במשאבות למערכות לטיפול בדלקים. החברה השבדית, שהינה כיום יחידה עסקית בקבוצת CIRCOR נמצאת בחזית החדשנות הטכנולוגית בתעשיית המשאבות למעלה מ-75 שנים.
משאבות הברגים של IMO PUMPS מציעות איכות ללא פשרות ועיצוב פשטותו הפכה את המשאבות לפופולריות במיוחד ואפשר למצוא אותן היום באלפי יישומים שונים ברחבי העולם. ייצור המשאבות נעשה בפיקוח מערכות ניהול איכות ISO 9101.
משאבות IMO עומדות בתקן העולמי:
חשוב לדעת כי החל מחודש ינואר 2020 השתנו תקנות הדלק (ISO) של ארגון International Maritime Organization, האוכף את החוקים והתקנות בתחומי הים. מעתה התקנה של International Maritime Organization תקבע מינימום של 0.5% גופרית בדלק, במקום 3.5% שהיה נהוג עד כה. בתגובה, מודיעה חברת IMO Pumps כי המשאבות שלהם יעמדו בתקנות החדשות.

חברת משאבות איי. אם. או. | IMO PUMPS מיוצגת בישראל על ידי חברת ברלין טכנולוגיות, המשווקת את מוצריה.

למידע נוסף על התקנות החדשות של ארגון International Maritime Organization – לחץ כאן

למידע כיצד המשאבות של IMO Pumps עומדות בתקן- לחצו כאן NEW IMO

למעבר לסוגי משאבות נוספות – לחץ כאן

היצרן הוטווין (HOUTTUIN) מהמובילים בעולם ביצור משאבות דו-בורגיות בעלות ספיקה קבועה. המשאבות עובדות על בסיס העיקרון של בורג ארכימדס. במשאבות הדו-בורגיות של HOUTTUIN רמת הדיוק הגבוה ביצור מבטיחה מרווח החלקה מדויק בין הברגים ומאפשרת למשאבה רמת דיוק גבוהה בביצועים ואורך חיים. היתרון העיקרי של תכנון זה הוא שחיקה נמוכה של הברגים (והודות לכך, חיי שירות ארוכים של המשאבות), הפחתת הסיכון לזיהום הנוזל בשבבי מתכת בזמן העבודה וכן הפחתת הסיכון לפעולה יבשה, ללא סיכה, של המשאבה.

משאבות HOUTTUIN נמצאות בשימוש בתעשייה הכימית והפטרוכימית, עבודות מספנה וציוד ימי אחר, תעשיית המזון והמשקאות, תעשיית הפלסטיק, תעשיית הסוכר והנדסת סביבה.

התכונות העיקריות של המשאבות הדו-בורגיות של HOUTTUIN הן פעולת יניקה עצמית (self-priming) וספיקה קבועה, יכולות יניקה משופרות בערכי NPSH נמוכים ויכולת עבודה במצב יבש. הברגים הפנימיים המשולבים זה בזה בבית המשאבה מאפשרים יעילות שאיבה גבוהה עם זרימה צירית קבועה וכוח יניקה ללא מתחרים.

לחץ כאן למעבר לסוגי משאבות נוספות

 

 

משאבות וורן (WARREN PUMPS) הוא מותג משאבות בינלאומי בעל מוניטין בעל ותק של למעלה ממאה שנה. החברה מתמחה במשאבות שני ברגים ומשאבות לשימושים ימיים המותאמות ספציפית לדרישות הלקוח.

המשאבות של WARREN PUMPS הינן בעלות ביצועים אופטימליים במחיר הנמוך ביותר מבחינת עלויות מחזור חיים של המשאבות. חברת WARREN PUMPS מייצרת את המשאבות במסצ'וסטס, ארה"ב והינה כיום יחידה עסקית בקבוצת CIRCOR

לחץ כאן למעבר לסוגי משאבות נוספות

 

חברת קיסל KIESEL היא יצרנית עולמית של מוצרי טיפול בנוזלים בסטנדרטים גבוהים למגוון תעשיות במשך 50 שנה. בין מוצרי החברה ברזים ואביזרים סניטריים, מערכות ניקוי צנרת היגייניות Pig Cleaning Systems ומשאבות למטרות שונות. מוצרי KIESEL מהווים מענה מושלם של "לוגיסטיקה פנימית של נוזלים" במפעלי ייצור. טווח היישומים של המשאבות כולל נוזלים בעלי צמיגות נמוכה וגבוהה, ואלה יכולים להיות מזוהמים ומעורבים בחומרים שוחקים או סיביים וכן בגזים. ניתן גם לשאוב משחות לצורך הולכה דרך מערכת צינורות. מוצרי KIESEL משמשים יצרנים במגוון תעשיות, כגון תעשיות כימיות ופטרוכימיות, ביוטכנולוגיה, פרמצבטיקה, קוסמטיקה, מזון, חלב ומשקאות.

לחץ כאן למעבר לסוגי משאבות נוספות

 

מערכות הידרו-פניאומטיות אלקטרו-מכניות אלקטרו-הידראוליות משאבות לצמיגות גבוהה הינעים CURTISS WRIGHT
חברת קרטיס רייט – CURTISS WRIGHT Drive Technology, או בקיצור CWDT פועלת בחברת CURTISS WRIGHT CONTROLS והינה אחראית על פיתוח וייצור מערכות הידרו-פנאומטיות, אלקטרו-מכניות ואלקטרו-הידראוליות ליישומים תעשייתיים, צבאיים ובתעשיית הרכב.

החברה פועלת בשוויץ ומשמשת כספק ונותן שירות כאחד. הדייקנות השוויצרית והידע המקצועי הרב שנצברו בחברה מיתרגמים למוצרים שהינם מובילים גלובליים בתחומם, כגון מיתלים הידרו-פנאומטיים לרכבים ורכבי חירום, המיועדים לייצוב מערכות.

בנוסף, החברה מייצרת משאבות מתקדמות הפועלות בצמיגות גבוהה להעברת מגוון של נוזלים באופן מדויק ויעיל. המשאבות הללו מספקות זרם קבוע שניתן לכוונון במספר אפשרויות של רמת צמיגות ומהירות. המשאבות של CURTISS WRIGHT נותנות פתרונות אופטימליים ליישומים רבים בתעשיות שונות כמו מזון וכימיקלים.

לחץ כאן למעבר לסוגי משאבות נוספות

 

 

דילוג לתוכן