מערכות קיטור

דודי קיטור, ציוד קיטור ומערכות קיטור נוספות

דודי קיטור חשמליים הם סוג של דוד שבו הקיטור מופק על ידי שימוש בחשמל, לעומת שריפה של מקור דלק כלשהו. דודי קיטור אלו משמשים להפקת קיטור לתהליכים במפעלים ובמוסדות כגון מכבסות, מפעלים לעיבוד מזון ובבתי חולים.

מתפקידם להמיר אנרגיה חשמלית לאנרגיה תרמית ביעילות של כמעט 100%. תהליך יצירת הקיטור באמצעות דוד קיטור חשמלי פשוט למדי. זרם חשמלי עובר דרך גוף חימום הפועל כנגד, כדי להפיק חום באמצעות התנגדותו. מים מהמערכת וממיכל אגירה מוזרמים על פני או ליד גוף החימום בתוך צינור או מיכל, ומתחממים לטמפרטורה מתאימה.

לאחר מכן ממשיכים לחמם את המים עד לרתיחתם והפיכתם לאדים רוויים. האדים הרוויים מוסעים לכל מקום שבו הם נחוצים, דרך צנרת הקיטור היוצאת מגוף הדוד החשמלי. ישנם מומחים הסבורים כי דוד חשמלי עדיף בעצם על דוד המחומם על ידי שריפת דלק, וזאת מכמה היבטים.

דוד קיטור חשמלי זול יותר להפעלה לעומת דוד צורך דלק, וגם ידידותי יותר לסביבה. דוד קיטור חשמלי דורש פחות ציוד לצורך התקנתו לעומת דוד מסורתי, מה שמפחית את עלות ההתקנה הגבוהה הכרוכה בדוד המופעל על דלק. דוד קיטור חשמלי יכול להיכנס ולהתאים לתוך אזור פיזי מצומצם. הדבר נובע מהאופן שבו הוא בנוי, והיעדר החלקים האופייניים הדרושים להפעלת דוד קיטור המופעל על שריפת דלק.

חברת ברלין טכנולוגיות הינה נציגה של יצרני דודי קיטור, ציוד קיטור ומערכות קיטור נוספות. צרו עמנו קשר להזמנת סוגים שונים של ציוד קיטור או חלקי חילוף לדודים, וציוד קיטור נלווה.

להמשך קריאה

יצרנים

חברת אי אס ג'י מתמחה למעלה מחמישים שנה בייצור גנרטורים חשמליים לייצור קיטור. החברה מציעה שילוב ייחודי של תכונות הנדסיות: קיטור, לחץ אדים ללא תנודות, טמפרטורה יציבה וייצוב אוטומטי של המתח החשמלי בגנרטורים יוצרי קיטור SPEEDYLECTRIC ודודי קיטור חשמליים.

באזורים שבהם יש שימוש במים, השימוש במחולל דודי קיטור באמצעות אלקטרודה מציב בעיה קטנה יחסית בהשוואה לדודי חימום בדלק, בהם קיים אלמנט התנגדות, שבו טמפרטורות פני השטח גבוהה מאוד, גורמת למוצקים לבקוע, ולמתזי מים לחדור לקיטור. כאשר ראשי האלקטרודות אינם מכוסים, זרם אינו יכול לעבור, ולכן, נזקי מים אינם יכולים להתרחש.

לגנרטור הקיטור החשמלי יתרונות בולטים:

  • אין פליטה · אין להבות · אין פיח · אין מפוחים · אין ערימות פסולת בעירה
  • אין סכנת שריפה · אין מבערים · אין סכנת מפלס-מים נמוך
  • אין משאבות דלק · שום צינורות או סלילים
  • אין אלמנטים שיש להשמיד · פחות דרישות קריטיות לרמת המים

 

 

דילוג לתוכן