אטמים מכניים

ייבוא ושיווק אטמים מכניים תעשייתיים

ברלין טכנולוגיות בע”מ מייבאת ומשווקת אטמים מכניים תעשייתיים עבור משאבות מכל הסוגים וכל היצרנים. בכל תהליך בו קיימת כניסה של צירים נעים לחלל עם נוזל קיימת בעיה של אטימת הצירים ומניעת יציאת הנוזל דרך הצירים. נזילה מהצירים גורמת לאיבוד נוזל, נזק למכלולים חיצוניים כדוגמת מנוע / גיר ולנזק סביבתי.

לצורך אטימת הציר הסובב נדרשים אטמים דינמיים, אטמים מכניים שמאפשרים תנועת ציר. הדרך הנפוצה ביותר לאטימת צירים נעים במשאבות ומערבלים הם אטמים מכניים. עקרון אטימה של אטם מכני הוא סיבוב של שתי משטחי החלקה מלוטשים אחת כנגד השני. אטם מכני בנוי משני חלקים בסיסיים: חלק סובב, המחובר אל הציר ומסתובב אתו, וחלק נייח, שיושב בפתח כניסת הציר לנוזל.

החלק הסובב מסתובב כנגד החלק הקבוע. האטימה הסטטית מתבצעת על ידי אלסטומרים, כאשר אלסטומר של סובב אוטם את הציר והאלסטומר של הקבוע אותם את פתח כניסת הציר לנוזל. הלחץ של משטחי האטימה הדינמיים אחת כלפי השני ( סובב ונייח ) מושג על ידי קפיץ, שבדרך כלל נמצא על הסובב.

לכל סוג אפליקציה יצרן האטם בוחר חומרי מבנה מתאימים. חומרים נפוצים משטחי אטימה דינמיים הם נירוסטה, פחם, קרמיקה, סיליקון קרבייד וטנגסטון קרבייד (ווידיה). חומרים נפוצים לאלסטומרים לאטימה סטטית הם NR, NBR, EPDM, FKM (ויטון) וPTFE (טפלון). עקב החשיבות הרבה של מניעת נזילות, כל יצרן ציוד דואג להתאים את האטם המכני לנוזל.

צרו קשר עם ברלין טכנולוגיות לקבלת מידע נוסף או הזמנת אטמים מכניים ו/או חלקי חילוף לאטמים מכניים מכל הסוגים וכל היצרנים, נשמח לשוחח.

 

להמשך קריאה

יצרנים

חברת רופלן (ROPLAN) מתמחה בעיצוב וייצור אטמים מכניים ובוחשים. לחברה השבדית יש יותר מ-20 שנות ניסיון בתעשיית האטמים המכניים וכיום היא נחשבת למובילה בשוק האטמים המכניים למשאבות מסוג Rotary lobe. בנוסף לסוגי אטם מכני שונים, ROPLAN מייצרת גם ציוד נלווה כמו ציוד שטיפה ומערכות בקרה. אפשר למצוא את האטמים המכניים של ROPLAN בתעשיית הנייר, המזון, הפרמצבטיקה, הכרייה והתעשייה הימית.

 

דילוג לתוכן