ניטור וחקר תהליכי החיים

חברת PRESENS החלוצה בתחום יישום טכנולוגיות אופטיות למדידת חמצן, pH וחמצן דו פחמני בתהליכי חיי אורגניזם, פיתחה ומשווקת מכשירים מתקדמים ביותר המאפשרים לחקור ולהבין את התנהגות והקשר הכימי, בין שלשת המרכיבים הכימיים הדומיננטיים בכל תהליכי החיים – חמצן, חומציות (pH) ופחמן דו-חמצני 2CO.

הטכנולוגיה האופטית, היא היחידה המאפשרת למדוד את מרכיבי התהליכים מבלי להשפיע עליהם. כל השיטות המסורתיות משפיעות על המדידה והתהליך, כיוון שהן מבוססות על תגובה כימית בין המרכיב הנמדד והחיישן. בשיטות הישנות הרכיב הנמדד נצרך על ידי המדידה ולכן התוצאה תמיד מכילה שגיאה וגם התהליך מוסט ממצבו הטבעי.

הגודל הפיזי הזעיר של החיישנים מאפשר להשחיל אותם לתוך מחזור הדם של עקרבים (אוניברסיטת חיפה), אלמוגים (אוניברסיטת ירושלים, ובר-אילן) ועוד שלל מחקרים מצטיינים.

הטכנולוגיה הזו גם מאפשרת מדידה של הרכיבים האלו במערכות חקר ביולוגי מבלי לחדור אל התווך על ידי "הסתכלות" דרך דופן שקופה. כך התאפשר לחברה שפיתחה תרופה על ידי גידול תרביות תאי גזר בשקיות אטומות ושקופות לקבוע מצב אופטימלי לקצירת התרבית מבלי לחדור לשקית ולשבש את התהליך.

בשנים האחרונות החברה הדהימה את עולם המדע עם טכנולוגיה אופטית המאפשרת ליצור תמונה דו-ממדית של התפלגות חמצן, pH ו פחמן דו חמצני ברקמות חיות תוך כדי שהן פעילות ממש כמו בחיים. היכולת הזאת לראות את השינויים בריכוזי הרכיבים האלו תוך כדי ה"חיים" ולבחון השפעה של תרופות, תזונה, הארה או החשכה ולמצוא תשובות לשאלות עבורן לא היה ידע מאומת.

מכשיר מתקדם מאוד עם ממשק דיגיטלי ואנלוגי למערכות ניטור ובקרה. הדמייה דו ממדית התפלגות חמצן בפרי ותרגום לעקומה כמותית.

 

יש לך שאלה? ניתן להשאיר פרטים בטופס, בברלין טכנולוגיות מומחים בתחום אשר ישמחו לחזור אליך.

להמשך קריאה

יצרנים

פרסנס (PRESENS) הוקמה בגרמניה בשנת 1997 על ידי מספר מומחים מובילים באקדמיה הגרמנית ובשיתוף עם ענקית הכימיה BASF. כיום החברה, הידועה בחדשנותה, עוסקת בפיתוח וייצור של חיישנים זעירים (micro sensors) מבוססי סיבים אופטיים, הידועים בשם Optrodes.

קוטר החוד של החיישנים הללו יכול להיות קטן עד כדי 20 מיקרומטר, כחמישית מקוטרה של שערה. הטכנולוגיה הייחודית שלהם מאפשרת מדידת חמצן בתמיסות, פירות, אורגניזם חי, אריזות או בתאי אווירה ללא צורך בטיפול והחלפת ממברנות או כיולים חוזרים. מדידות מסף גילוי של 1PPB עד 2PPM מתאפשרות בחיישן אחד.

בנוסף מציעה PRESENS מערכות סנסורים למגוון שימושים ואפליקציות בתחומי המחקר הביולוגי והסביבתי, תעשיית המזון והמשקאות, Bioprocess Control ועוד.

מאמר מומלץ לקריאה: מדידות חמצן, pH ו-CO2 בטכנולוגיה אופטית חודרנית ולא חודרנית מאת ד"ר גבריאל (גבי) לוין.

 

 

דילוג לתוכן