איתור ויבוא חלקי חילוף לתעשייה

תכנון הובלת המפעל מא' ועד ת'

הובלת מפעל ממקום למקום אינו דבר של מה בכך. מפעל, לא משנה מה הגודל שלו, זקוק לתכנון מדוקדק ואינו יכול לעבור סתם כך מהיום למחר. י שלוודא שכל האישורים התקבלו ושכל התשתיות במקום החדש מוכנות לקליטת המפעל עצמו על המכונות והמתקנים שלו. העברת הציוד עצמו יחסית הוא הדבר הכמעט אחרון שיש לעשות ולכן ודאו שכל השלבים הקודמים והמכינים את ההעברה נעשו כהלכה כדי למנוע תקלות, אי הבנות, בעיות תפעול ותאונות.

שלב ראש לאחר קבלת כל האישורים

העתקת מפעלים מתחילה בבדיקת המצאי שלהם, מה יש בהם מבחינת מתקנים שאפשר להעתיק ומה יש בהם שנחשב נייד. בהתאם לכך יש צורך בתכנון הובלת מפעל נכונה שתתמודד עם כל ההעתקה בצורה בטיחותית. לכן, יועץ בטיחות מוסמך שמכיר את התחום חייב להתלוות לתהליך זה ולהכין תכנית העתקת הציוד והמתקנים בצורה בטוחה שלא תגרום לאסון ולא תגרום לנזק לרכוש. ברוב המקרים המכונות הן יקרות מאוד, מונחות בצורה מאוד מחושבת לפי הפעילות הייחודית שלהן. הן גם מחוזקות מאוד ומקובעות כדי למנוע תאונות בזמן העבודה. לכן, כאשר מנתקים אותן מהרצפה ומהקירות יש לעשות זאת בעזרת תכנית מדויקת שמפרטת את כל מה שנחוץ לעשות כדי לנתק אותן בצורה בטוחה וזהירה.

הכנת תכנית העתקה לפי המצאי

העתקת מכונות במפעל יכולה להיעשות אך ורק על ידי פועלי הובלות מיומנים ובעזרת פועלי המפעל עצמו שמכירים אותן הכי טוב. אסור לעשות העתקת מפעלים על ידי אנשים שאינם מכירים את המתקנים האלה ויודעים כיצד לתפעל אותם ולפרק אותם כדי להעלות אותם על המשאיות שמחכות להם. תכנית ההעתקה כולל גם תכנון הובלת מפעל על ידי כלי הרכב הנכונים, בדרך כלל משאיות כבדות שיש להן מנופים וציוד העמסה ופריקה של ציוד כבד מאוד. יש גם לדאוג כמובן לחיזוק ולקיבוע המכונות והמתקנים האלה בתוך המשאיות. לאור כל התאונות שקורות לאחרונה בענף הבנייה עם מנופים ובכלל, יועץ הבטיחות יהיה חייב לתת חוות דעת מיומנת על כך ולתכנן גם את השלבים הנכונים לעבודת הובלת מפעלים בצורה נכונה.

אריזה של חומרים והובלתם

מפעל שעובד עם חומרים מסוכנים חייב לדאוג לפריקת המחסנים והמכלים הייחודיים האלה על ידי מי שמתמחה בכך. הובלת מפעלים שעסוקים בחומרים מסוכנים מחייב עבודה עם מובילים שמתמחים בכך, וברוב המקרים יש לתכנן נתיב נסיעות שאינו עובר בתוך יישובים עמוסים ורק בשעות הלילה הפחות מסוכנות לתאונות. גם כאן בטיחות נדרשת מאוד. שאר החומרים שמשמשים את המפעל לעבודה ייארזו ויובלו בצורה נכונה כדי למנוע הפסדים כספיים בגלל אובדן ונזקים כספיים שייגרמו בגלל תקלות ותאונות.

פריקת המפעל ביעד

העתקה של המפעל מסתיימת בהגעה ליעד ופריקת כל המתקנים והחומרים לפי אותה תכנית של מצאי שנעשתה, רק לפי ההיגיון של הצבת המתקנים והמכונות הכבדות ביותר ואחר כך כל השאר. למחסנים יופנו כל החומרים שיש להעביר באופן קל יחסית אבל בטוח וזהיר גם הוא.

 

חברת ברלין טכנולוגיות מזמינה אתכם להתקשר או למלא טופס לקבלת מידע נוסף.

צור קשר

Please wait...