משאבות

משאבות

כשאנחנו חושבים על סרט קולנוע שאהבנו במיוחד, אנחנו לרוב נזכר בגיבורים הראשיים המניעים אותו. בכל הנוגע לתעשיית הבידור, אנחנו נוטים לשכוח שהכוכבים האמיתיים האחראים על ההפקה, נמצאים דווקא מאחורי הקלעים – ובלעדיהם הקסם לא יכול היה להתקיים כלל. בדומה לכך, בענפי התעשייה השונים, יש כוכבות שקטות, שלא מקבלות מספיק הכרה בציבור – המשאבות. השוק התעשייתי נעזר בסוגים שונים של משאבות המותאמות על פי הצרכים השונים של סוג המפעל העושה בהן שימוש, והן אחראיות על תהליכים חשובים בכל הענף.

כמו בכל בחירה שאנחנו נדרשים לקחת, כדי להחליט את ההחלטה הנכונה ביותר עבורנו או עבור העסק שלנו, עלינו להבין ולהגדיר קודם כל את הצורך שלנו באופן ברור. אם כך, כשאנחנו מעוניינים למקסם פעילות באמצעות משאבה תעשייתית – עלינו להגדיר את החומרים הזורמים אותם אנחנו הולכים לשאוב ואת סביבת העבודה, ולשאול מהו משך הזמן שנעשה שימוש במשאבה, האם חשובה לנו היכולת לנייד אותה ממקום למקום וכמובן גם לקבוע את תקציב הרכישה הכולל גם את עלות אחזקתה.

קיימות בשוק לא מעט סוגי משאבות, אך ניתן לחלקן באופן עקרוני ל-2 קבוצות: משאבות דינמיות ומשאבות שינוי נפח. גם בתוך קטגוריות אלו מגוון המשאבות רחב, ולכן מומלץ לברר מראש איזו משאבה נכונה לכם. למשל, אחת המשאבות הפופולריות לשימוש תעשייתי או אזרחי היא המשאבה הצנטריפוגלית, או בשמה הנוסף – משאבת סחרור. לא סתם נמצא אותה בשימושים נרחבים כמו: מיזוג של מערכות תעשייתיות, בתעשיית החקלאות, הדלקים והשמנים, ההשקייה ואפילו בתחום הקוסמטיקה, וזאת בין השאר מאחר והיא זמינה בגדלים שונים, ומורכבת ממעט חלקים – מה שמביא לכך שעלותה נמוכה באופן יחסי מאחרות.

 

לעומת זאת, אם העסק שלכם פעיל בתחום המנועים למשל, תדרשו למשאבה מוקפדת, כך שמשאבת בוכנה ככל הנראה תתאים לכם יותר. היא מדויקת ממשאבות אחרות ומרכיבה המרכזיים עמידים ונשמרים לחיים ארוכים – אך יש לציין שעלותן גם ככל הנראה תהיה יקרה יותר.

מלבד דוגמאות אלו יש מגוון נוסף של משאבות, וכך או אחרת יש לזכור כי שימוש שגוי במשאבה שאינה מותאמת לשימוש הרצוי, עלול לא רק לא לתרום לפעילות, אלא גם להסב נזק למשאבה עד השבתתה, ולכן מומלץ להתייעץ עם גורם מקצועי שיוכל להתאים עבורכם את המשאבה המתאימה ביותר. בברלין טכנולוגיות, מומחים בתחום אשר ישמחו לייעץ ולהתאים לכם א המשאבה הנכונה לכם. צרו קשר

 

כתבות נוספות

משאבות

משאבות כשאנחנו חושבים על סרט קולנוע שאהבנו במיוחד, אנחנו לרוב

דילוג לתוכן