איתור ויבוא חלקי חילוף לתעשייה

מערכות בקרה למכונות אריזה

הצורך בהתייעלות חולשת על התעשייה כולה

 

פעמים רבות יוצא שאנחנו שותים בקבוק של קולה או אוכלים ממתק מסוים ולא מבינים איך הוא עולה לנו רק כה שקלים ואפילו פחות משקל. תמיד יש את החבר החכם הזה שאומר "לייצר את זה עולה להם אגורה". אמנם אף אחד לא נכנס כאן לדו"חות של רווח והפסד אך אחד הדברים שהופכים את הדברים שאנחנו צורכים יום יום לזולים מאוד למרות ידיים רבות שהמוצרים האלו עוברים היא ההתייעלות האדירה שקורת בתחומים נרחבים בתעשייה בכל הענפים. מוצרי מזון, מוצרי חשמל ואפילו תעשיות כבדות כמו רכבים נהיות יותר ויותר יעילות כך שאנחנו משלמים פחות. המעבר למכונות קורה באופן הדרגתי בכל שנה החל משלב הייצור ועד השימוש במכונות אריזה.

מהן מכונות אריזה ולמה הן שימושיות?

 

מכונות אריזה הם מהמכונות החשובות ביותר שיש. כל דבר שאנחנו משתמשים בו ובעיקר מוצרי טקסטיל ומוצרי נייר מגיעים עטופים. העטיפה משמעותה שהמוצר סגור הרמטית ואף אחד לא נגע בו מהרגע בו הוא היה במפעל ונארז. פעמים רבות אריזת ניילון דקה היא כל האישורים שאנחנו צריכים כדי להבין שהמוצר הוא מוצר חדש והאריזות הללו לא מתבצעות בידי אדם אלא על ידי מכונות אריזה מתקדמות. מכונות אלו הן מכונות אוטומטיות שמבצעות אריזה ב-ואקום לסוגי מוצרים רבים החל ממחברות, מוצרי מזון והרשימה עוד ארוכה.

התפקיד החיוני של מערכות בקרה למכונות אריזה

 

  • בתעשייה יש מגמה הולכת וגדלה של הכנסת מכונות ומערכות שונות במקום בני אדם. הפעולה הזו חוסכת בכוח אדם ולכן חוסכת בעלויות רבות כאשר לאורך שנים החיסכון יכו להגיע לעשרות מיליוני שקלים וכשמדובר על תעשייה שלמה, כמה מיליארדים. אמנם אי הימצאותם של אנשים יכול להיות מעולה לחיסכון אך בסופו של דבר אין תחליף לכוח אנושי והרבה מכונות מסוימות בפסי ייצור גדולים יכולות לעשו תבלגן גדול שייצור הפסד כספי שבסופו של דבר לא היה משתלם לאף אחד.

 

  • כדי לא להגיע למצב כזה גם מכונות אריזה וגם פסי ייצור שלמים, כולם תמיד נמצאים בפיקוח. הפיקוח יכול להיות על ידי מצלמות ואדם אחד שאחראי על הכל, כמו שאפשר לראות בתחום האלקטרוניקה ובתחום תעשיית הרכב, אך למכונות אריזה יש מערכת בקרה מובנית שיכולה לווסת את העבודה שלהם לפי הצורך.

 

  • מערכת בקרה למכונות אריזה אינה ייחודית למכונות אריזה וניתן למצוא בקרה כזו בכל מיני מכונות ומקומות בתעשייה גם בייצור שכולל חיתוך או הרכבה. מערכות הבקרה האלו מתוחכמות ואמנם הפיתוח שלהם יכול לעלות לא מעט כסף אך בסופו של דבר החיסכון מורגש במהרה.

כיצד מערכות בקרה מבצעות את העבודה שלהן?

 

מערכות בקרה מסוגלות לשמור על פעילותן התקינה של מכונות האריזה ומכונות אחרות כך שהיא יכולה לזהות מצבים מסוימים ויש לה את היכולת והידע כיצד לווסת אותן. למשל, מכונות אריזה רבות יכולות להתחמם עם הזמן. הפעילות הממושכת של המכונות שלעתים פועלות בלי הפסקה במשך ימים ושבועות יכולות להתחמם מאוד ולפגוע בתוצר הסופי. ברגע שהאריזה תהיה חמה מידי היא עלולה להיקרע ופס ייצור שלם יכול לצאת שלא כראוי.

 

מגוון רחב של אמצעי הגנה

 

מערכת הבקרה יודעת מתי המכונה מתחממת ויודעת לווסת את כל העבודה בין שאר המכונות ולתת למכונה הזו ספציפית הספקה מפס הייצור או לקרר אותה בכל מיני דרכים: לאוורר אותה באמצעות מאוורר, להרטיב חלק מהמנוע שלה כדי שהמים יקררו אותה או לשלוח לשם אדם כדי שיטפל בה באופן ידני ויתריע על ידי הדלקת נורה. כמו ההתחממות גם עומס על מכונות האריזה יכולות לשים לב על ידי מערכת הבקרה ששולטת על הכול ושאר בעיות כמו קצר חשמלי, בעיה בפס השינוע ועוד.

 

צור קשר

Please wait...