איתור ויבוא חלקי חילוף לתעשייה

האם מערכות סולאריות מיועדות רק לבתים?

כאשר אנחנו מדברים על אנרגיה סולארית, האסוציאציה הראשונה העולה בראשינו היא דודי השמש הביתיים, אשר מחממים עבורנו את המים ועוזרים לנו לחסוך בהוצאות החשמל. המתקדמים במיוחד, יצליחו לחשוב על קוריוזים טכנולוגיים עליהם קראו באתרים מעניינים, כמו אביזרים שעושים שימוש באור השמש לצורך הטענת הטלפון החכם, "עצים סולאריים" בערים שונות וכד'. אבל, עדיין, אנחנו רגילים לחשוב על מערכות סולאריות קטנות, יחסית, אשר מיועדות לשימושם של בתים פרטיים והאנשים הגרים בהם.

מהבית הפרטי אל גופים עסקיים

אבל, ברוח המגמה הירוקה שמתרחבת כיום בכל רחבי העולם, אך הגיוני הוא שאף אנו נשתמש במשאב הבולט ביותר שיש לנו כאן בישראל, קרני השמש. ולכן, כיום, מערכות סולאריות כבר אינן עוצרות בחימום המים לרחצה בדוד השמש, אלא מתרחבות ומציעות אף לבתי עסק ומפעלים שלרשותם עומד גג גדול ושטוח, את אפשרות הקמת מערכת סולארית ושימוש בחשמל הסולארי המופק באמצעותה כמקור האנרגיה המרכזי שלהם. יתרונות השימוש במערכות כאלה לגופים עסקיים הן זהות לאלה שהן מביאות לבתים פרטיים, אולם, משום שמדובר בפערי גודל שבין המבנים השונים וצרכיהם, הם מועצמים ומוכפלים. למשל, אם ברשותכם גג ששטחו 300 מ"ר ומעלה, תניב המערכת הסולארית העסקית שלכם מניבה תשואה דו-ספרתית (וזאת – בתנאי סיכון נמוכים).

תכנון מערכות סולאריות – השלב הראשון בדרך לעצמאות הסולארית שלכם

מאחר ויעילות פעולתן של המערכות הסולאריות מתבססת על התאים הפוטו-וולטאיים וביכולתם לקלוט את קרני השמש לצורך המרתו ל"חשמל", לשלב המקדים, הכולל בדיקה של תנאי השטח ואף תכנון מערכות סולאריות, ישנה חשיבות רבה. בשלב זה, יוצאים המומחים לשטח, בודקים את חוזקו של הגג ויכולתו לשאת את הקונסטרוקציה, עליה נשענים הפאנלים הסולאריים, בודקים חסמי אור שמש שונים (כבניינים גבוהים או עצים המטילים צל על הגג) ואת הזוויות השונות בהן מגיע אור השמש למבנה בשעות שונות ביממה. לאחר שיש בידי המומחים את כל הנתונים הנדרשים, הם מתגבשים לכדי תכנית המעוגנת בהם ומתחשבת במגבלות הקיימות. התכנון נעשה תוך כדי שאיפה ליצירת מערכת סולארית שתפיק את מקסימום החשמל שניתן להפיק, בהתחשב בנתונים הספציפיים.

האם מערכות סולאריות יעילות רק במקרים בהם המבנים קבועים?

ברור שלא, ניתן לתכנן, לבנות ולהתקין מערכות פאנלים סולאריים גם לקראוונים, מבנים יבילים ואפילו למשאיות או ואנים המשמשים לממכר מזון ושירות (כעמדות דיג'יי, ביתנים, קיוסקים ניידים על גלגלים, "גזלן", דוכני מזון ומשקאות וכד'), בהתאם לצרכים הספציפיים הקיימים וללא קשר לקיבוע לקרקע. במקרים כאלה, הרווח הגדול שבשימוש הסולארי מושג בשל חוסר התלות במקור מתח חשמלי נגיש וזמין (רשת החשמל) ומשימוש בגנרטור (הדורש תדלוק כל מספר שעות פעולה ונחשב למזהם את הסביבה).

לסיכום:
מערכות סולאריות כיום כבר אינן מחממות את מי הרחצה שלנו בלבד. הן יכולות לספק לנו את כל צרכי האנרגיה הנדרשת לתאורה ולהפעלתם של המכשירים החשמליים הנחוצים לנו בבית, במשרד, במפעל או בדוכן הנייד.

חברת ברלין טכנולוגיות מזמינה אתכם להתקשר אלינו או למלא טופס להזמנה לקבלת מידע נוסף

צור קשר

Please wait...